Tento týden probíhá v rámci rozvojového projektu "Posílení kapacit a rozvoj horských služeb v Bosně a Hercegovině" financovaného Českou rozvojovou agenturou doškolovací kurz.
Ve čtvrtek 16. prosince a v pátek 17. prosince proběhl výcvik záchranářů a psovodů Horské služby Jeseníky a LZS Olomouc. Výcvik proběhl v areálu Letecké záchranné služby v Olomouci a skládal se z teoretické přípravy a dále praktického nácviku záchrany a transportu osob z terénu pomocí palubního jeřábu vrtulníku.
Ve čvrtek 31. července 2008 na jablonecké přehradě proběhlo cvičení leteckých záchranářů LZS libereckého kraje, které bylo
zaměřeno na záchranu osob z vodní hladiny. V rámci spolupráce se i tentokrát zúčastnili členové HS Jizerské hory.