Ve dnech 25.-26. srpna 2009 proběhlo v Jizerských horách pravidelné celorepublikové doškolení leteckých záchranářů HS ČR ve spolupráci s letkou Policie ČR. Během těchto dvou dnů se dvacet LZ HS procvičovalo v záchraně z horského terénu pomocí vrtulníkové techniky.
Ve dnech 26. - 27. srpna 2008 proběhlo v Jizerských horách pravidelné doškolení leteckých záchranářů horské služby ČR s letkou Policie ČR. I díky počasí proběhl výcvik v plánovaném rozsahu.
V Jizerských horách proběhlo ve dnech 31.7.-1.8. 2012 pravidelné celorepublikové doškolení LZ HS ČR ve spolupráci s letkou Policie ČR. Osmnáct leteckých záchranářu z HS, GOPR-u a ZZS LK se procvičovalo v záchraně osob z exponovaného horského terénu s využitím vrtulníkové techniky.
Metodici naší oblasti měli doškolení v pískovcových skalách oblasti Tisá. Hlavním bodem bylo zbudování tyrolského traverzu, který slouží k záchraně zraněného z nepřístupného terénu, například úzské skalní rozsedliny strmého údolí a podobně.