Vlhký terén na povodněmi poškozené cestě jako hlavní aktér zásahu v Beskydech. I když máte lokalizaci pacienta, může cesta k němu trvat poměrně dlouho.
Beskydští záchranáři vyráželi k ženě, poraněné po cca šestimetrovém pádu ze stezky, do kamenitého terénu. Lokalizaci postižené měli, díky aplikaci Záchranka, naprosto přesnou. Komplikovaný přístup velmi těžkým terénem a k tomu navíc popovodňová situace, která poškodila množství cest, protáhla jejich příjezd k pacientce na cca 40 minut. Téměř ve stejnou chvíli přiletěl i vrtulník LZS Ostrava. Součinnost horských záchranářů a zdravotníků z posádky LZS proběhla, jako vždy, na výbornou. Ošetření mnohočetných poranění pacientky, fixace a příprava pro vyzdvihnutí z terénu za pomoci palubního jeřábu, tak jak ji záchranáři trénují, byla dílem několika minut a pacientka směřovala k dalším odborným vyšetřením do nemocnice v Ostravě.
Horským záchranářů se zásah ještě protáhl, protože doprovázeli dvě kamarádky postižené turistky po horské stezce, až na chatu v Ostravici.
„Vážení turisté, podzimní období přináší na horské stezky, cesty a chodníky kluzký povrch. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti, především pokud se pohybujete po stezkách, které jsou kamenité a poškozené nedávnými povodněmi,“ to je vzkaz záchranářů Beskyd a kolegové z ostatních oblastí HS se k němu přidávají.